wz

A tady nabízím několik dobových kuriozit a atributů mojí generace :

fajfka 1 fajfka 2 fajfka 3 fajfka 4 fajfka 5

To je vojenská fajfka mého dědy Josefa Vobořila, který se ve zdraví vrátil z 1. světové války.


harmonika 1 harmonika 2 harmonika 3 harmonika 5 harmonika 6
Toto je pár historických foukacích harmonik všech možných značek, které našel můj žižkovský kamarád Fanda Čihák kdesi na Ostravsku při likvidaci starého krámu a bratrsky se se mnou o ně rozdělil.


harmonika 4 elektronka struny kobylka trsatka 9
1. Tady je důkaz dlouhé tradice slavné firmy Höhner. 2. Slavná česká elektronka Tesla EL34. Tak dobrá, že celou tehdejší produkci chtěl po revoluci odebírat Jim Marshall - kdyby ovšem nezanikla. 3. V 60. létech se hrálo na struny všech možných značek i tlouštek - co právě bylo na krámě. 4. Takhle vypadá rozebraná kobylka první české basskytary Basso IV. - celá vytesaná z borovice!


trsatka 1 trsatka 2 trsatka 3 trsatka 4 trsatka 5 trsatka 6

Trsátka se dělala v 60. létech z měkkých umělých hmot, takže rychle ubývala. Bylo velice těžké, najít takové, které by vyhovovalo a příliš neubývalo.


trsatka 7 trsatka 8 trsatka 10 trsatka 11 listek

Na třetím obrázku je dokonce trsátko z tlustého filcu, na které hráli jazzmani a vyrábělo se v NDR. Tramvajový lístek je taky atributem své doby.


listek 2 otvirak odznak modra rum

1. Druhá strana lístku poskytovala i zábavná rčení. 2. Ručně kovaný otvírák - nezbytná rekvizita hudebníka. 3. Za takový odznak se zavíralo, ať už to byl výrobce nebo jeho nositel. 4. Tři odklady vojenské prezenční služby - pak už následovala modrá knížka a v mém případě dokonce vymazání z vojenské evidence. 5. Jubilejní jižanský rum, který nechal v roce 2004 vyrobit spolek přátel jižanské hudby - Dixie z Bruntálu.


odznaky anas pisek spirala lahev 2 mince 1 mince 2 pisek alabama telefon

1. Takové odznaky jsme si přivezli z festivalu mládeže a studentsva na Kubě. 2. Tuto loutku našla moje dcera Tereza v roce 1990 při potápění na mořském dně v řecké Soluni. 3. Upomínka na Jesus Christ Superstar. Písek z divadla Spirála, po kterém jsme 4 roky denně chodili. 4. K tomu patří i upomínková lahvička moravského vína, rozdávaná k jakémusi jubileu. 5. + 6. Upomínková medaile pro účastníky inscenace. 7. Lahvička s hlínou ze "Sweet Home Alabamy", kterou jsem dostal od kamarádů z Dixie. 8. Pravý aboriginský "telefon", - žádný suvenýr Made In China - který jsem dostal v Austrálii od mého kamaráda Petra Štádlera.


průkaz 1 průkaz 2

Kvalifikační průkaz skupiny The Sextones u agentury Krajský podnik pro film, koncerty a estrády. Byl získán o rok dříve, toto prodloužení bylo vyrobeno jedním z kolegů pomocí zmizíku.